Головна Спеціалізації Заочникам Абітурієнтам Контакти
 
 
Екологія та охорона навколишнього середовища

Термін «екологія» в наш час став широко відомим і загальновживаним. На початку століття його знали лише вчені-біологи, а в 60-х роках XX століття виник екологічний рух, що набуває все більшого розмаху. Ми живемо в той час, коли стрімко розвиваються новітні технології в промисловості, техніці, сільському господарстві. Водночас людство, інтенсивно впливаючи на довкілля, не лише забруднює його, руйнує, а й ставить під загрозу саму можливість свого існування.

На сьогодні з метою попередження розвитку глобальної екологічної кризи проводиться екологізація всіх сфер виробничої діяльності. Виникла потреба у спеціалістах, які б могли не лише аналізувати стан навколишнього середовища, але й розробляти заходи по попередженню його забруднення та руйнування. Еколог - відносно молода, але престижна й важлива професія.

Закарпатський лісотехнічний коледж дає можливість студентам пройти курс навчання за спеціальністю «Екологія» (спеціалізація «Екологія та охорона навколишнього середовища» і отримати кваліфікацію «молодший спеціаліст технік-еколог». Обираючи цю спеціальність, слід бути готовим до поглибленого вивчення хімії, біології, фізики, математичних розрахунків.

Молодший спеціаліст технік-еколог може працювати:

- у спеціалізованих лабораторіях;

- у спеціалізованих екологічних та санітарно-гігієнічних інспекціях;

- на митницях;

- у заповідниках та національних природних парках;

- у державних установах (обласна та районна екологічна інспекція, в складі відділів та служб, пов’язаних із охороною навколишнього середовища);

- у приватних закладах та установах;

- на підприємствах області (держлісгоспи, курортні та оздоровчі заклади);

- на деревообробних підприємствах.

- інших організаціях, де вирішуються питання охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів, а також гігієни праці на виробництві.

Підготовку фахівців спеціальності «Екологія» здійснює циклова комісія екологічних дисциплін. До складу комісії входять: Світлана Іванівна Солдатенко  - голова комісії, Наталія Георгіївна Баняс, Ольга Михайлівна Кадар, Світлана Феодосіївна Конограй,  Неля Юріївна Паньків, Олена Георгіївна Севостьянчик, Віталія Володимирівна Шпір.

Студенти спеціальності «Прикладна екологія» проходять навчальні практики на базі лабораторій коледжу, а також знайомляться з роботою Карпатського біосферного заповідника (м.Рахів), заповідного масиву «Долина нарцисів» (м.Хуст), санітарно-епідеміологічної служби м.Хуста, водоочисних споруд, лабораторій окремих підприємств міста.

Комісією започатковано щорічний «Турнір екологів». Студенти залучаються до екологічних акцій з прибирання міського парку та Замкової гори, озеленення території коледжу.

Випускники коледжу також мають можливість продовжити навчання за обраною спеціальністю у ВНЗ III - IV рівня акредитації для здобуття ступеня бакалавра (спеціаліста, магістра) за скороченою формою навчання.

 

Copyright MyCorp © 2019 | Зробити безкоштовний сайт з uCoz